Informacja prasowa


W dniu 12 maja 2012 roku zebrał się w Warszawie Kongres Mediów Niezależnych (KMN). W Kongresie wzięli udział przedstawiciele 60. inicjatyw medialnych: stowarzyszeń, czasopism, portali internetowych, blogerów, reżyserów filmowych, telewizji internetowych i internetowych rozgłośni radiowych.

Kongres wybrał na swojego przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego oraz powołał stałe prezydium w składzie: Jadwiga Chmielowska, Marek Ciesielczyk, Marek Deptuła, Mateusz Dzieduszycki, ks. Sławomir Kapitan, Krzysztof Karnkowski, Andrzej Kępiński, Wioletta Machniewska, Anna T. Pietraszek, Agnieszka Piwar, Seweryn Szwarocki, Jerzy Targalski, Teresa Tokarska, Lesław Werpachowski, Piotr Zarębski.

Celem KMN jest integracja niezależnych środowisk medialnych i przeciwstawienie się kłamstwu w mediach.

Kongres Mediów Niezależnych

piątek, 22 listopada 2013

Spotkanie KMN z posłami

Wczoraj w sejmie przedstawiciele KMN spotkali się z posłami, uczestniczącymi w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa.
KMN reprezentowali Krzysztof Czabański (przewodniczący), oraz Teresa Bochwic, Jadwiga Chmielowska, Marek Deptuła, Hanna Dobrowolska i Krzysztof Karnkowski. Skład posłów był dość mobilny, równolegle trwały prace innych komisji i posiedzenie sejmu. Rozmawiali z nami m.in. szef zespołu, Adam Kwiatkowski, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Iwona Arendt, Elżbieta Kruk, Jarosław Sellin Spotkanie trwało ok. dwóch godzin, podczas których opowiedzieliśmy posłom o tym, jak działa KMN i Obywatelska Komisja Etyki Mediów, po czym rozmawialiśmy o takich zagrożeniach dla mediów, jak paragraf 212, niemiecki monopol na rynku prasy lokalnej czy planowana ustawa antydyskryminacyjna. Oczywiście na tym lista poruszonych spraw się nie kończy. Pełny zapis spotkania znajdą Państwo na stronie http://solidarni2010.pl/16936-wydarzenie-spotkanie-prezydium-kongresu-mediow-niezaleznych-z-komisja-sejmowa-ds-spraw-wolnosci-slowa.html Spotkanie jest początkiem dalszej współpracy zespołu i KMN w monitorowaniu zagrożeń dla wolności słowa w Polsce i Unii Europejskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz